Powiew Młodego Jazzu

Powiew Młodego Jazzu

Konkurs „Powiew Młodego Jazzu”

przy

XV Międzynarodowego „KROKUS JAZZ FESTIWAL”
im. Tadeusza „Errolla” Kosińskiego

 

Jelenia Góra 21–23.10.2016 r.

 

PROTOKÓŁ z POSIEDZENIA JURY
w dniu 23.10.2016 r.

JURY w składzie:

  1. Eryk Kulm
  2. Kuba Stankiewicz
  3. Emil Viklický – Przewodniczący Jury     
  4. Leszek Żądło

 

po przesłuchaniu 16 niżej wymienionych zespołów:

 

  1. DAREK RUBINOWSKI TRIO
  2. JULIA KANIA QUARTET
  3. PAULINA ATMAŃSKA TRIO
  4. TYMOTEUSZ HARTMAN QUARTET
  5. VB EXPERIMENT ( CZ )
  6. OSTRICH QUARTET (CZ)
  7. ŹYŃY KOLEKTIFF
  8. PAWEŁ SURMAN QUARTET
  9. QUINDEPENDENCE
  10. PIOTR SCHOLZ SEXTET
  11. SOUND OF AFFECTION
  12. OTTAVIA QUARTET
  13. JAN PUDLAK + 2 (CZ )
  14. ADAM BŁAWICKI QUINTET
  15. MAŁGORZATA ZUBER QUARTET
  16. BLUE APPLE ( CZ )

Postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

 I Nagrodę Fundacji Jazz Jamboree w postaci zaproszenia do udziału w 47 Międzynarodowych Warsztatach Jazzowych w Puławach 2017

otrzymuje

Julia Kania – śpiew


II Dwie równorzędne nagrody specjalne w postaci sprzętu audiofilskiego w postaci gramofonu marki Stanton ufundowanego przez firmę Show System oraz zestawu głośników marki Maestro II 180 Front ufundowanych przez firmę Tonsil

otrzymują: 

wokalistka MAŁGORZATA ZUBER  (z zespołu Małgorzata Zuber Quartet

oraz

 perkusista BARTOSZ SZABLOWSKI  ( z zespołu Paweł Surman Quartet )


II Nagrody indywidualne w wysokości po 1000 złotych oraz nagrody rzeczowe w postaci płyt z muzyką jazzową z serii Polish Radio Jazz Archive ufundowanych przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia oraz albumów z serii Polish Jazz ufundowanych przez Warner Music Poland / Polskie Nagrania oraz biografii Herbie’go Hancocka ufundowanych przez Wydawnictwa Sine Qua Non oraz biografii Milesa Davisa ufundowanych przez Wydawnictwo Dolnośląskie – Publicat.

otrzymują:

Darek Rubinowski  – saksofon tenorowy

(z zespołu  DAREK RUBINOWSKI TRIO)

 Stepan Flagar – saksofon tenorowy, sopranowy

(z  czeskiego zespołu OSTRICH QUARTET)

 Paulina Atmańska – fortepian

(z zespołu  Paulina Atmańska Trio)


IV Trzecią nagrodę w wysokości 3000 złotych otrzymuje:

zespół SOUND OF AFFECTION w składzie:

Jakub Paulski – gitara

Wojciech Piórkowski – saksofon tenorowy i sopranowy

Tymon Trąbczyński – kontrabas

Bartosz Szablowski – perkusja


V Drugą nagrodę w wysokości 4 000 złotych otrzymuje:

zespół MAŁGORZATA ZUBER QUARTET w składzie:

Małgorzata Zuber – śpiew

Kajetan Galas – organy Hammonda

Mateusz Pałka – fortepian

Grzegorz Pałka – perkusja


V Nagrodę Grand Prix – statuetkę „Złotego Krokusa” oraz nagrodę pieniężną w wysokości 5 000 złotych otrzymuje

zespół PIOTR SCHOLZ SEXTET w składzie:

Tomasz Orłowski – trąbka

Kuba Marciniak – saksofon tenorowy i  sopranowy

Piotr Scholz – gitara

Mikołaj Gruszecki – fortepian

Damian Kostka – kontrabas

Adam Zagórski – perkusja

                                  

Wydanie:

Kategorie: Kultura

Napisz komentarz

Odpowiedz na treść artykułu lub innych komentarzy