Nasze książki
„Ogień”. Fałszywy mit

Nie wszyscy „żołnierze wyklęci” są godni pomników, bo wielu z nich jest splamionych krwią Polaków, Żydów, Białorusinów, Słowaków. Wielu dopuściło się okrutnych zbrodni, gwałtów, napadów, rabunków. Jedną z takich postaci jest Józef Kuraś, dziś wynoszony niemal na ołtarze. Kim był w rzeczywistości „Ogień”?
Fałszywa historia, błędna polityka

Zbiór tekstów prof. Bronisława Łagowskiego na temat tego, jak zafałszowana historia negatywnie wpływa na politykę polskich władz. Obóz solidarnościowy, który przejął władzę drogą negocjacji i pokojowo, ma bowiem kompleks niepełnego zwycięstwa i dlatego ciągle toczy swój powstańczy bój z nieistniejącą PRL.
Państwo znikąd

W swojej symbolicznej i politycznej wrogości III RP doszła do delegitymizacji Polski Ludowej. Nie uznaje państwa, z którego realnie się wywodzi, a wywodząc się w wyobraźni, a więc fikcyjnie, z II Rzeczypospolitej, która wskutek wojny została całkowicie zniszczona, jest państwem znikąd.
Polska chora na Rosję

Książka prof. Bronisława Łagowskiego prezentuje odmienne od przeważających poglądy na stosunki polsko-rosyjskie i politykę wschodnią. Autor od wielu lat uważa ją za błędną i szkodliwą dla polskiej racji stanu. Polityka ta jest generalnie antyrosyjska i niewiele się różni bez względu na to, kto aktualnie w Polsce rządzi.
Polska Ludowa 1944-1956

Lata 1944-1956 to czas odbudowy, nie tylko Warszawy i rozpoczętej industrializacji, ogromnej migracji ze wsi do miast, awansu społecznego, ale także stalinizacji państwa, licznych aresztowań, wywózek i wyroków śmierci. Dopiero Październik ’56 przerwał na dobre przenoszenie do Polski radzieckiego modelu sprawowania władzy.
Polska Ludowa 1957-1980

Oceniając rządy Władysława Gomułki czy Edwarda Gierka, trzeba ciągle stawiać sobie pytanie: czy mogli inaczej? Na ile międzynarodowe uwarunkowania wpływały na politykę wewnętrzną i zewnętrzną Polski?
Polska Ludowa 1980-1989 cz. I

Masowe strajki, które zaczęły się w lipcu 1980 r., w sierpniu objęły cały kraj. Strajkujący działali zgodnie z radą Kuronia: „Nie palcie komitetów, zakładajcie własne”, a przeciwna rozwiązaniom siłowym ekipa Gierka podjęła z nimi dialog. Kiedy doszła do wniosku, że porozumienie staje się niemożliwe, zdecydowała się na wprowadzenie stanu wojennego.
Polska Ludowa 1980-1989 cz. II

Już w 1982 r. w kręgach władzy i wśród ludzi „Solidarności” zaczęto zastanawiać się, jak ma wyglądać Polska po stanie wojennym. Zwalczające się obozy potrzebowały prawie dziesięciu lat, by podjąć dialog. Przyszedł on in tym łatwiej, że w ZSRR trwała zainicjowana przez Gorbaczowa polityka głasnosti i pierestrojki.
Przełom Października ’56

Wmawia się Polakom, że 1956 r. to w zasadzie tylko Poznański Czerwiec, bezrozumnie nazywany przez wielu powstaniem czerwcowym. A Październik 1956, jak chce wielu wyznawców IPN-owskiej polityki historycznej, to tylko kosmetyczna zmiana jednego komucha na drugiego. Że tak nie było świetnie rozumiało w tamtych dniach polskie społeczeństwo.
Zakłamana historia powstania

W czasie rocznicowych uroczystości czci się powstańców warszawskich i oddaje im honory. Należne! Ale jakże często pomija się inne aspekty. Według niemieckich szacunków ofiar powstania było 200 tysięcy. Ta przerażająca liczba jest dla jego apologetów bardzo niewygodna, rodzi bowiem pytania o sens zrywu, o to, kto jest winny tej hekatombie.
Zemsta zza grobu Stanisława Pytla

„Zemsta zza grobu” to wstrząsająca historia bestialstwa. Opowieść o tym, jak dzisiejsi „żołnierze wyklęci” postanowili „policzyć się” z rodziną Pytlów. Po „Osełce masła” to kolejna pozycja autora wyjaśniająca haniebne zbrodnie na Podhalu.